Gde su naše pare?
Dok pojedini građani jedva sastavljaju kraj s krajem i čekaju na direktorku Centar za socijalni rad da se smiluje i potpiše rešenja, budžet grada se godinama koristi kao plen partijskih kadrova i privilegovanih pojedinaca. Najnovije hapšenje sedmoro osoba zbog sumnje da su spornom sportskom manifestacijom oštetili budžet Grada Bora za oko pet miliona dinara, još jedan je dokaz koliko je sistem urušen.
Posebno zabrinjava što su među ljudima koji su godinama upravljali gradom i javnim resursima i lica koja danas obavljaju ili su obavljala najviše funkcije, među njima i novoizabrana zamenica sekretara, većnici, kao i bivši gradonačelnik.
Zahtevamo hitno podnošenje ostavki svih funkcionera čija se imena dovode u vezu sa ovim slučajem, kao i punu i transparentnu istragu bez zaštićenih i povlašćenih.
Građani Bora zaslužuju odgovore:Ko je dozvolio da se novac građana zloupotrebljava?Ko će snositi političku i krivičnu odgovornost?I dokle će se funkcije deliti po partijskoj podobnosti, umesto po časti i odgovornosti?
Bor ne sme biti grad afera, nasilja i korupcije. Institucije moraju raditi svoj posao u interesu građana, a ne po nalogu pojedinaca i partijskih interesa.
Odbornik SG Bora
Vladimir Stojičević